Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Skrivbordsuppsats 10177719



*

nr 1017 7719


Skrivbordsuppsats

2 st, nysilver, Brons


Utrop:

600 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 februari 2016
kl 18:41:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/2 15:09:41 1      150 kr
8/2 18:36:15 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brons metall nysilver pläter skrivbordsuppsats
  • 9130 Bord
    1800-tal, trebent. Diameter: 40 cm, höjd: 69 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:48
  • 9135 Fällbord
    alrot, 1932, Intarsia. Bredd: 50 cm, djup: 50 cm, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:01
  • 9295 Konsolbord
    Barockstil, stenskiva. Bredd: 111 cm. Djup: 74 cm,..//
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:10
  • 9339 Lampbord
    med låda, Gustaviansk stil. Bredd: 72 cm, djup: 54..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:05
  • 9210 Matbord
    Gustaviansk stil, vitt. Diameter: 125 cm. Höjd: 74 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:15
  • 9283 Matbord
    Gustaviansk stil. Bredd: 150 cm. Djup: 95 cm, höjd..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:31




Ladda ner broschyr