MÖBLER / Bord / Skrivbordsuppsats 10177719
*
nr 1017 7719
Skrivbordsuppsats
2 st, nysilver, Brons
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2016
kl 18:41:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 15:09:41
1
150 kr
8/2 18:36:15
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brons metall nysilver pläter skrivbordsuppsats
-
9130 Bord
1800-tal, trebent. Diameter: 40 cm, höjd: 69 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:48
-
9135 Fällbord
alrot, 1932, Intarsia. Bredd: 50 cm, djup: 50 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:01
-
9295 Konsolbord
Barockstil, stenskiva. Bredd: 111 cm. Djup: 74 cm,..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:10
-
9339 Lampbord
med låda, Gustaviansk stil. Bredd: 72 cm, djup: 54..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05
-
9210 Matbord
Gustaviansk stil, vitt. Diameter: 125 cm. Höjd: 74 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:15
-
9283 Matbord
Gustaviansk stil. Bredd: 150 cm. Djup: 95 cm, höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:31
*
Skrivbordsuppsats
nr 1017 7719
Skrivbordsuppsats
2 st, nysilver, Brons
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/2 15:09:41 | 1 | 150 kr |
| 8/2 18:36:15 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brons metall nysilver pläter skrivbordsuppsats
-
9130 Bord
1800-tal, trebent. Diameter: 40 cm, höjd: 69 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:48 -
9135 Fällbord
alrot, 1932, Intarsia. Bredd: 50 cm, djup: 50 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:01 -
9295 Konsolbord
Barockstil, stenskiva. Bredd: 111 cm. Djup: 74 cm,..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:10
-
9339 Lampbord
med låda, Gustaviansk stil. Bredd: 72 cm, djup: 54..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:05 -
9210 Matbord
Gustaviansk stil, vitt. Diameter: 125 cm. Höjd: 74 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:15 -
9283 Matbord
Gustaviansk stil. Bredd: 150 cm. Djup: 95 cm, höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:31



